Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Trending
    • Julenummeret av REIS ute nå – helt gratis!
    • Nå starter julerushet på norske flyplasser
    • Emirates lanserer Asia-pass
    • Riksantikvaren anbefaler vikingarven som verdensarv
    • Nord-Thailand: Opplevelser, velvære og tid til å puste
    • Slik flyr du enklest med julegaver
    • Vilt og vakkert på Irlands vestkyst
    • Juletur til Bratislava med ny direkterute
    Facebook Instagram
    Magasinet Reis
    • NYHETER
    • NORGE
    • EUROPA
    • VERDEN
      • ASIA
      • NORD-AMERIKA
      • AFRIKA
    • FORBRUKERSTOFF
      • TRANSIT
      • GOLF
      • FOR SANSENE
      • FERDAMINNER
    • REIS DIGITAL
    • OM REIS
      • ANNONSER
    Magasinet Reis
    You are at:Hjem » Nytt tilbud for reisende til Lofoten

    Nytt tilbud for reisende til Lofoten

    0

    Classic Norway Hotels og Arctic Travel Company har blitt enige om en samarbeidsavtale om overnatting og aktiviteter i Lofoten.

    By david on 8. juli 2020 Artikler, Hotell og overnatting, Norge, Nyheter, Verden

    På www.arctictravelcompany.com kan du nå bestille overnatting på hoteller i Reine, Henningsvær og Kabelvåg – kombinert med aktiviteter som kajakk, havørn safari, snorkling og fisketurer med familien.

    Lofoten står høyt på ønskelisten når nordmenn skal feriere i Norge. Nå har Arctic Travel Company tilrettelagt pakker med tilbud om overnatting på et sjarmerende Classic Norway Hotel i kombinasjon med aktiviteter og naturopplevelser på fjellet og på sjøen.

    – Samarbeidet gir markedet muligheter vi mest er vant til å finne når vi reiser ut av landet, sier Arctic Travel Companys CEO, Cyril Bricaud.

    – Å kunne booke reiselivspakker på Lofotens mest unike plasser gir ferien bedre innhold.

    – Vi ser frem til å samarbeide med en solid og innovativ aktør som Arctic Travel Company. Det har lenge versert planer om gode digitale muligheter for å bestille reiselivspakker, men kvaliteten i disse har vært varierende. Her ser vi en god match og er overbevisst på at dette vil bidra til å sikre gode opplevelser for våre gjester. Videre matcher dette godt med våre ideer om å få en sterk norsk aktør til å fronte online salg, som i dag er altfor kostbart for reiselivsbransjen, sier Classic Norway Hotels CEO, Stephen Meinich-Bache.

    Bak: Stephen Meinich-Bache, CEO Classic Norway Hotels og Terje Hatlen-Stokke, CEO Norway Travel Company
    Foran: Michael Heldre, COO Classic Norway Hotels og Cyril Bricaud, CEO Arctic Travel Company.

    Lofoten er kjent for nordmenn flest, med sine karakteristiske røde rorbuer, fiskevær og en ekstrem natur. Det store og mangfoldige aktivitetstilbudet passer alle aldre og alle nivåer av ønsker om utfordringer.

    – Om sommeren er dagene uendelige under midnattssolen, fortsetter Cyril Bricaud.

    – Her kan hele familien dra på fisketur eller utforske øyene fra en kajakk. Og hva er vel mer eksotisk enn å ri med hest på kritthvite strender? Med oss får den reisende en unik opplevelse på dagtid og en deilig kveld med et godt måltid på et Classic Norway Hotel.

    Nyvågar Rorbuhotell er et av stedene i Lofoten som inngår i Classic Norway Hotels. (Foto: Tom Andersson)

    Arctic Travel Company har tilrettelagt for et opplevelsestilbud med flere forskjellige aktiviteter på øyene sør for Svolvær, kombinert med et tilbud for å seile til og fra disse aktivitetene og ta en overnatting. Seilasen starter i Svolvær hvor det er mulig å gå av i for eksempel Henningsvær, Ballstad, Reine og Å.

    – Et av våre reisetips er en seilas med hop on/hop off fra Svolvær helt ut til Å. Lofoten skal oppleves fra sjøsiden og denne muligheten er helt bilfri. Hva med å bruke dagen i Henningsvær og ta en overnatting før du reiser videre. Hop on. Hop off, avslutter Cyril Bricaud.

    Arctic Travel Company Classic Norway Hotels Cyril Bricaud Lofoten Norgesferie Stephen Meinich-Bache
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    david
    • Website

    Related Posts

    Julenummeret av REIS ute nå – helt gratis!

    Nå starter julerushet på norske flyplasser

    Emirates lanserer Asia-pass

    Leave A Reply

    Du må være innlogget for å kunne kommentere.

    THAILAND
    HERTZ
    ICELANDAIR
    Nyhetsbrev
    Abonnere på vårt nyhetsbrev
    Annonsørinnhold
    14. desember 2025

    Nord-Thailand: Opplevelser, velvære og tid til å puste

    4. desember 2025

    Oman’s wadier – unike fotturer og naturopplevelser

    25. november 2025

    Thailand: Den nye luksusen er opplevelser, helse og velvære – året rundt

    21. november 2025

    Tenerife – der kultur, natur, gastronomi og innovasjon møtes

    11. september 2025

    Flytende velvære – nyt vinterens ro og omfavn den festlige stemningen med VIVA Cruises

    18. juli 2025

    Oppdag de beste øyer i Thailand for enhver type reisende

    15. juni 2025

    Cruise med prisvinnende ikoner!

    Om Reis
    Om Reis

    Nettstedet Reis.no er nettstedet til Magasinet REIS, ett av de ledende reisemagasinene i Skandinavia. Siden 1998 har vi gått i dypet i den reisendes og destinasjonens sjel. Vi tilbyr den erfarne reisende inspirasjon og informasjon fra hele verden.

    Nyhetsbrev
    Abonnere på vårt nyhetsbrev

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.