De mest romantiske øyene i Thailand

Opplev øyene rundt Phuket - vi har tips på muligheter innen luksus og lavpris

Koh Yao Noi – et uberørt paradis

Den vakre øya Koh Yao Noi er et yndet tilfluktssted med bare noen få restauranter, barer og butikker, og ligger i vakre Phang Nga Bay, en liten times båttur fra Phuket. Selv om Koh Yao Noi er en ganske ukjent perle, byr den på bemerkelsesverdig romantiske og luksuriøse overnattingsmuligheter. Her kan dere for eksempel delta på et thailandsk matlagingskurs, noe som vil gi dere en uforglemmelig romantisk opplevelse.

Overnattingssteder

Luksus: Six Senses Yao Noi http://www.sixsenses.com/resorts/yao-noi/destination
Lavpris: Pasai Cottage Bungalows http://www.kohyaotravel.com/pasai_cottage/pasai_cottage.htm

Øyene rundt Krabi

Koh Lanta – en moderne og lett tilgjengelig øy

Koh Lanta utenfor Andaman-kysten er en av Thailands vakreste øyer og et populært valg blant nordiske ferierende. Øya er særlig kjent for sine mektige hvite sandstrender og dykkemuligheter, og er et godt valg for en romantisk, men likevel aktiv ferie. Koh Lanta er lett tilgjengelig med båt fra så vel Krabi som Phuket.

Overnattingssteder

Luksus: Rawi Warin http://www.rawiwarin.com/
Lavpris: Kaw Kwang Beach Resort https://www.lanta-kawkwangresort.com

 

Koh Kradan – et perfekt tilfluktssted

Koh Kradan er en vakker liten øy sør for Koh Lanta med krystallklart vann og deilige, rolige strender. Den sjarmerende øya er et sted for å gjemme seg bort og slappe av med sin kjære. Koh Kradan er også et populært reisemål for kjærestepar under de årlige bryllupsseremoniene på valentinsdagen, da det arrangeres vielser under vann.

Overnattingssteder

Luksus: Seven Seas Resort http://www.sevenseasresorts.com
Lavpris: Paradise Lost Resort https://www.booking.com/hotel/th/paradise-lost-resort.sv.html

 

 

 

Koh Ngai (Koh Hai) – paradisøya

Koh Ngai er kjent som en paradisøy med lange hvite strender og et spektakulært korallrev og passer perfekt for romantiske strandferier eller bryllupsreiser. Øya er stillferdig og egner seg godt til rolige ferier, men hvis man vil være mer aktiv, passer øya ypperlig til snorkling. Det er en liten øy, men mange ferierende velger å bli her i flere måneder. Koh Ngai er lett tilgjengelig fra Krabi og fra mange av naboøyene.

Overnattingssteder

Luksus: Thapwarin Resort http://www.thapwarin-resort.com/
Lavpris: Coco Cottage http://www.coco-cottage.com/index.html

 

 

 

Koh Muk – perleøya

«Muk» er thai for perle, og øya er en drømmedestinasjon, berømt for sine romantiske strender, nydelige solnedganger og en utrolig vakker smaragdgruve, som en gang var bebodd av pirater. Det anbefales på det varmeste å få med seg den unike opplevelsen ved gruven sammen med en lokal guide. Etter en dags utmarsj eller en avslappende dag på stranden kan dere nyte nydelig thaimat på restauranten Ko Yao Viewpoint ved Haad Farang, der dere kan nyte en nydelig solnedgang. Denne rolige og eksotiske øye er lett tilgjengelig fra Krabi.

Overnattingssteder

Luksus: Sivalai Resort http://www.komooksivalai.com/
Lavpris: Koh Mook Charlie Beach Resort http://www.kohmookcharlieresort.com

 

Øyene ved østkysten

Koh Mak – en godt bevart hemmelighet

Koh Mak er både en godt bevart hemmelighet for de fleste turister og et velegnet sted for romantiske reiser. Øya er full av kokosplantasjer og egner seg best som rekreasjonssted, men passer også til gå- og sykkelturer takket være de flate og behagelige veiene. Og den kan fint brukes som springbrett til å utforske naboøyene.

Overnattingssteder

Luksus: Seavana Koh Mak Beach Resort http://www.seavanakohmak.com
Lavpris: Good Time Resort http://www.goodtime-resort.com

 

 

 

 

 

Koh Kood (Koh Kut) – et tropisk paradis

Koh Kood er et utmerket sted for romantikk i tropiske omgivelser. Lei en skuter og kjør gjennom øyas tette jungler, på hvite sandstrender og forbi utrolige fossefall med din hjertes utkårede. Om kvelden kan dere nyte et romantisk opphold på et lokalt hotell og sove under stjernehimmelen. Koh Kood er tilgjengelig via Laem Sok Pier fra Trat på fastlandet.

Overnattingssteder

Luksus: Soneva Kiri https://www.soneva.com/soneva-kiri/
Lavpris: Koh Kood Beach Resort http://www.kohkoodbeachresorts.com

Kategori
AsiaThailand

RELATED BY

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com